Wersje językowe

DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 300zł !

 

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

CZAPECZKI NIEMOWLĘCE

Czapeczka niemowlęca – jaka na zimę, jaka na lato?

Skóra niemowląt jest delikatna i niezwykle cienka, nawet kilkukrotnie cieńsza niż u dorosłego człowieka. Wymaga więc odpowiedniej ochrony, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Zimą malec jest szczególnie narażony na utratę ciepła, ponieważ nie ma jeszcze w pełni rozwiniętego układu termoregulacyjnego. Latem z kolei cieniutka skóra nie powinna być nadmiernie eksponowana na działanie szkodliwych promieni UV.

Jednym ze strategicznych miejsc na ciele niemowlaka jest głowa. To ona wymaga szczególnej ochrony. Dlatego wybór odpowiedniej czapeczki niemowlęcej powinien być przemyślany i uwzględniać w pierwszej kolejności aktualną porę roku i aurę za oknem. Wiadomo: zimniejsze miesiące – grubsza czapka, ciepłe – cienka.

Kolejna rzecz – rozmiar. Czapeczka powinna być idealnie dopasowana do główki malca. W przeciwnym razie nie będzie w stanie spełnić swoich nadrzędnych funkcji, a tym samym może narazić na rozmaite infekcje wynikające z zimna lub poparzenia spowodowane wysokimi temperaturami czy działaniem promieni UV.

Czapka niemowlęca – jaka powinna być?

Jedną z najistotniejszych cech jest w tym przypadku przewiewność. Szczególnie gdy mamy na myśli czapeczki niemowlęce na lato. Tkaniny nieprzepuszczające powietrza mogą sprawiać, że główka malca będzie się pocić, a po zdjęciu czapki – bardzo szybko wychładzać. To z kolei może powodować szereg przykrych dolegliwości, na czele z uciążliwym katarem czy nawet zapaleniem ucha. Warto pamiętać, że gdy na zewnątrz jest ciepło, a dziecko jest osłonięte przed wiatrem i słońcem, można śmiało zdjąć mu czapeczkę.

Jaka jeszcze powinna być czapeczka niemowlęca? Na pewno wygodna. Pamiętajmy, że niemowlę ma niezarośnięte ciemiączko, warto więc wybrać w miarę luźną czapkę, która nadmiernie nie opina główki.

Dobrze będzie również postawić na minimalizm w kwestii dodatków. Na przykład sznurków, które są całkowicie zbędne, utrudniają założenie czapki na główkę dziecka, a dodatkowo mogą wrzynać się w skórę i powodować uciążliwe otarcia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl